Najlepsze artykuły

Czytaj to:

Jak pozycjonować stronę

Jak pozycjonować stronę

Pozycjonowanie stron nie jest trudne, jednak wymaga czasu. Aby wypozycjonować stronę należy zadbać o wiele czynników wpływających na ranking w Google. Jeśli nie masz na to czasu, to lepiej abyś zatrudnił dedykowanego specjalistę (lub agencję), która zrobi to za Ciebie. Natomiast jeśli dysponujesz wolnym czasem, wówczas powinieneś nauczyć się podstaw pozycjonowania, aby zrozumieć jak działa wyszukiwarka Google i móc w związku z tym podejmować lepsze decyzje biznesowe. Jest to istotne, ponieważ Google jest jednym z największych źródeł ruchu we współczesnym Internecie. Zatem jeśli będziesz dobrze rozumieć jak działa ta wyszukiwarka i jakimi mechanizmami się kieruje, wówczas bez problemu będziesz w stanie przegonić konkurencję i podbierać jej klientów, co jest dużym benefitem w prowadzeniu firmy lub jednoosobowej działalności gospodarczej. Jak zatem należy postępować, aby pozycjonować stronę internetową w wyszukiwarce Google?

Optymalizacja strony www on-site, jak to zrobić przy pozycjonowaniu?

Pierwszy krok to optymalizacja Twojego serwisu pod kątem użyteczności. Chodzi o to, aby zarówno użytkownicy jak i boty Google mogły się swobodnie poruszać po Twojej stronie lub sklepie internetowym. Jeśli to nie będzie możliwe, wówczas nie masz co liczyć ani na wysokie pozycje, ani na konwersję na sprzedaż. Czym jest tego rodzaju optymalizacja? Przede wszystkim powinieneś zadbać o to, aby Twoja strona się szybko ładowała na każdej przeglądarce i na każdym rodzaju urządzenia. To, że serwis dobrze wygląda na desktopie, nie oznacza, że tak samo dobrze będzie wyglądać na ekranie telefonu czy tabletu. Dlatego bez względu na to, czy już optymalizowałeś stronę czy nie, warto abyś sprawdził to ponownie pod kątem SEO. Inny aspekt to poprawne stosowanie kody HTML i zadbanie o to, aby kodu generalnie na stronie nie było więcej niż treści. Jeśli uda Ci się zadbać o te elementy, wówczas można stwierdzić, że Twoja strona jest użyteczna. Zwróć także uwagę na linkowanie wewnętrzne, tak aby Twoje podstrony linkowały do siebie nawzajem w przemyślany i logicznie spójny sposób. Dzięki temu ułatwisz robotowi Google poruszanie się po Twoim serwisie, co wpłynie na liczbę zaindeksowanych w Google podstron (i tym samym zwiększy szanse na wysokie pozycje w wyszukiwarce).

Linkowanie zewnętrzne, czyli linki prowadzące do Twojej strony

Musisz także się postarać o to, aby do Twojej strony prowadziły linki wychodzące z innych serwisów i stron internetowych. Pozwoli to robotowi Google łatwiej Cię znaleźć oraz wpłynie na Twoją pozycję. Google linki zewnętrzne traktuje jako poręczenia za Twoją stronę i polecenia. Zatem jeśli obecnie nikt nie linkuje do Twojej strony, wówczas możesz spróbować kilku strategii pozyskiwania linków, takich jak: listingi, rankingi, guest posting, katalogi stron, wpisy zapleczowe, fora internetowe i wiele innych. Metod na pozyskiwanie linków jest naprawdę dużo, jeśli jednak nie wiesz jak to zrobić, wówczas ponownie, dobrze będzie jeśli skontaktujesz się ze specjalistą od pozycjonowania lub z dedykowaną agencją SEO. Pozycjonowanie jest na tyle złożoną czynnością, że lepszym wyborem będzie agencja specjalizująca się tylko w tym, niż szeroko pojęta agencja marketingowa.

Słowa kluczowe i ich rola w procesie pozycjonwania strony

Pamiętaj, że oprócz tego wszystkiego musisz wybrać odpowiednie słowa kluczowe dla Twojej strony. Oznacza to, że musisz skupić się na jakiejś wybranej i określonej tematyce, która jest zgodna z kierunkiem tego biznesu. Pisz dużo na stronie o tym, czym się zajmujesz często używając fraz, które prawdopodobnie wpisze w Google ktoś, to będzie chciał skorzystać z usług takich jak Twoja lub kupić Twój produkt. Dzięki takim działaniom potencjalni klienci będą mogli Cię znaleźć dokładnie w tym momencie, w którym będą Cię potrzebować i tym samym będą o wiele bardziej chętni do podjęcia korzystnej dla Ciebie decyzji zakupowej. Sprawdź z jakich słów kluczowych korzysta Twoja konkurencja i spróbuj dostarczyć jeszcze lepszą treść na dany temat, niż zrobił to konkurent. W ten sposób Google będzie mogło uznać, że Twoja strona lepiej odpowiada na zapotrzebowanie użytkownika na dany temat, a o to właśnie Ci chodzi, ponieważ wpływa to na ranking w wyszukiwarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę